» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

Online User
یکی از حوادثی که در هنگام تولد حضرت محمد بن عبد الله صلی الله علیه و آله و سلم اتفاق افتاد . محروم شدن شیطان از هفت آسمان شد .
در روایت از امام صادق علیه السلام نقل شده است که شیطان به هفت آسمان رفت و آمد داشت . وقتی که حضرت عیسی علیه السلام متولد شد . شیطان از رفت و آمد سه آسمان محروم گشت و فقط به چهار آسمان می رفت و خبر های آنجا را گوش می داد . آما وقتی که پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم متولد شد . از رفت و آمد به آن چهار آسمان نیز محروم گشت .


ترجمه  روایت از امام صادق علیه السلام :
از حضرت صادق ـ علیه السلام ـ روایت شده است كه ابلیس به هفت آسمان می‌رفت و خبرهای سماویه را می‌شنید، وقتی كه حضرت عیسی ـ علیه السلام ـ متولّد شد او را از سه آسمان منع كردند و چون پیامبر اكرم ـ صلی الله علیه و آله ـ متولّد شد او را از همة آسمانها منع كردند و شیاطین را با تیرهای شهاب از درهای آسمان راندند، پس قریش گفتند: حتماً وقت تمام شدن دنیا و آمدن قیامت است كه اهل كتاب (یهود و نصاری) ذكر می‌كردند و ما شنیدیم، عمرو بن امیه كه داناترین اهل جاهلیت بود گفت: نگاه كنید به ستاره‌های معروف كه مردم با آنها زمانهای زمستان و تابستان را می‌شناسند اگر یكی از آنها بیفتد، بدانید وقت آن است كه همة خلایق هلاك شوند و اگر آنها به حال خود و ستاره‌های دیگر ظاهر شوند پس امر غریبی اتّفاق خواهد افتاد.
منبع :
یعقوبی، تاریخ یعقوبی، ترجمه دكتر آیتی.:: برچسب‌ها: حوادث اسمانی , ابلیس , امام صادق علیه السلام , حضرت عیسی علیه السلام , حدیث عشق ,
نویسنده : علی قربانی
تاریخ : جمعه 17 آذر 1396
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.